אחסון אתרים CloudLinux

אחסון אתרים CloudLinux

אחסון אתרים CloudLinux

זוכרים את הימים האלו, לפני מעט יותר מעשור? כשפייסבוק עוד הייתה בחיתוליה? כשהסמארטפונים רק פרצו לחיינו? בימים שעוד הסתמסנו אחד עם השני, ווואטס אפהיה לא יותר מביטוי סלנג אמריקאי לשאלה הכה ישראלית מה המצב“? באותה תקופה רחוקה, אי שם לקראת סוף העשור הראשון של המיליניום השני, אחסון אתרים היה עסק די בעייתי – בעיקר בגלל חוסר היציבות של שרתי האחסון. בעיות כמו עליות פתאומיות בתעבורה אל האתר, קפיצות חדות במידת הניצול של משאבי השרת, ובנוסף גם התקפות חוזרת ונשנות של האקרים שהיו רווחות כבר אז – יצרו מצב שבו חברות אחסון האתרים, כמו גם לקוחותיהן, בעלי האתרים, נתקלו בעוד ועד תקלות ושיבושים חדשות לבקרים. בניסיון לפתור את הבעיות הללו, שיחררה בשנת 2010 חברת CloudLinux את מערכת ההפעלה שלה עבור ספקי אחסון אתרים, מערכת שמטרתה הייתה להפוך שרתי לינוקס מארחים לעמידים ויציבים יותר, כאלו שיהיו שווים את ההשקעה בהם, הן לבעלי חברות האחסון והן ללקוחות. ב-CloudLinux אף ציינו אז כי השקיעו שווה ערך למאות שנות עבודה כדי לפתח את המוצר שלהם – וכיום, כמעט עשור לאחר מכן, ניתן לומר בבטחה שזה הצליח להם.

אלו הם מוצרי CloudLInux ששינו את עולם אחסון האתרים

CloudLinux, כאמור, נחלה הצלחה גדולה שמתבטאת כיום בזמינות מיידית של שרתי האחסון על כל נפחם, צמצום נרחב בצורך לאתחל את השרתים במקרי תקלות וביטול הצורך בהשהיית חשבונות שמנצלים באופן חריג את משאבי השרת השיתופי. כיום ישנם ל-CloudLinux 3 מוצרים עיקריים, שללא ספק עושים את ההבדל עבור חברות לאחסון אתרים המחזיקות בהם, וכדי שתבינו קצת יותר על מה אנחנו מדברים, נפרט ונסביר עליהם מעט כעת:

CloudLinux OS – למוצר הראשון ונושא הדגל של CloudLinux יש יתרונות עצומים עבור חברות אחסון האתרים, מאחר והוא משדרג את רמת היציבות של שרתי האחסון עליהם הוא מותקן, כמו גם את רמת כיווץ הנתונים והאבטחה שלהם. את זאת הוא מצליח לעשות בזכות סט של פתרונות מעשיים שהוא מספק לשרת השיתופי המארח, כמו הוספת סביבות עבודה נפרדות עם משאבי עיבוד וזיכרון משלהם, וכן אפשרות ללכודאתרים המתארחים בשרת ובהם מתגלות בעיות אבטחה כאלו ואחרות, ולחסום את ההשפעה של פירצות אלו כך שלא יסכנו את השרת עצמו ואת שאר האתרים המאוחסנים עליו.

Kernel Care – הקרנל, כפי שאלו מביניכם המבינים מעט בחומרת מחשב וודאי יודעים, הוא ליבתה של מרבית מערכות הפעלה, ומהרכיבים החשובים והמשמעותיים בה, שיש לשמור על אבטחתו. בכל הקשור למערכות ההפעלה של אתרי אחסון אתרים – KernelCare מבית CloudLinux הוא תוסף משמעותי, מאחר והוא מאפשר לבצע עדכוני אבטחה אוטומטיים לקרנל מבלי לאתחל מחדש את השרת, מצב שכמובן גורם להאטה ושיבושים בתפקוד האתרים המתארחים עליו. בזכות זאת יכולים בעלי שרתי האחסון גם לעדכן באופן אוטמטי ויעיל את הקרנל שלהם מבלי לפגוע בשימוש השוטף, ומבלי לפספס אף עדכון אבטחתי חיוני למערכת.

Imunify 360 – בתחום האבטחה ההיקפית על השרת ומניעת פריצות אל האתרים המאוחסנים בו, הציגה CloudLinux את Imunify360 – פתרון אוטמטי המשמש בשני תפקידים גם יחד: ראשית כל כמנגנון ניטור שפועל על מנת לתפוס ניסיונות חדירה, וכן כמערכת תגובה ראשונית לתקיפות ופריצות, המהווה כלי הגנה לשרת מפני הנזקים שעלולים לגרום ההאקרים והפורצים המיומנים. אחד היתרונות הגדולים שמציגה CloudLinux עם כלי זה, הוא יכולת איסוף המידע המדוקדקת שהוא יכול לבצע בנוגע לכל סוגי ההתקפות השונות הקיימות בעולם כיום, וכך להבטיח כי לכל סוג של מתקפה על השרת יהיה ל-Imunify פתרון הגנתי מתאים, כך שהשרת ישאר יציב ועומד.

אז מה הם יתרונות שירותי CloudLinux עבורכם

ובכן, וודאי כבר הבנתם ש-CloudLinux הצליחה להציב כלים משמעותיים בעלי תרומה רבה לתחזוקתו היציבה והבטוחה של שרת שיתופי, אך מעבר לכך, יש להניח שהשאלה שמעניינת אתכם, כבעלי אתרים ואנשים המעוניינים באחסון אתריהם, היא אלו יתרונות השירותים האלו מספקים עבורכם. אז הכנו לכם כאן רשימה של 5 המרכזיים שבין היתרונות האלו, שעליכם לקחת בחשבון בבואכם לבחור את שירות אחסון האתרים שאת שירותיו תשכרו – כך שתדעו לבדוק היטב האם הוא אכן משתמש בכלים המשמעותיים האלו:

  1. מגבירים את רמת האבטחה של האתר שלכם – רמת הבטיחות של האתר שלכם, ועמידותו בפני פריצות וכשלי אבטחה – לא רק בו ספיצפית, אלא גם כאלו שעלולות לקרות באתרים הנוספים המאוחסנים בשרת ולהשפיע עליו – כל אלו מהווים את אחד המאפיינים החשובים ביותר לבדיקה בכל שרת אחסון שבו אתם חושבים לאחסן את אתרכם. טכנולוגיית CageFS של CloudLinux מהווה למעשה פתרון מצויין לסוגייה הזו, כשפעולתה מתבססת על שני מישורים מקבילים: המישור הראשון הוא כימוס (אינקפסולציה) של כל חשבון משתמש בשרת, באופן כזה היוצר על השרת הפרדה מוחלטת, כך שאין עליו שום חשבון המסוגל לצפות במידע של חשבון אחר, שלא לדבר חלילה על לגשת ולגעת בנתונים; המישור השני בו פועלת הטכנולוגיה המדוברת הוא ניטורם וחסימתם של מתקפות על השרת. שני המישורים הללו משתלבים לכדי פעולה אחת כוללת של מניעת כל גישה מהאקרים ופורצים למיניהם, כך שאפילו אם הצליחו במקרה לעקוף את מערכת ההגנה ולפרוץ לחשבון אחד, ניסיונתם לעבור מכאן לחשבונות אחרים ולתקוף גם אותם יעלו בתוהו.

  2. משפרים את יציבות שרת ומונעים מהאתר שלכם לקרוס – כל אחד שהיה בעליו של אתר מכיר את המבצ המסתסכל שבו שרת האחסון קורס ומשאיר אותו למשך זמן מסויים ללא אתר באוויר, במה שידוע בשם Down Time. אחת הסיבות הרווחות לקריסות הללו בשרת אחסון שיתופי מתרשחת כשאחד מהמשתמשים בשרת עושה שימוש יתר במשאבי השרת, וכך גורם להאטה שבסופה קריסה זמני. גם כאן מערכת ההפעלה של CloudLinux באה לעזרתם ומונעת את המצבים הללו בעזרת שימוש בטכנולגיית LVE (Lightweight Virtual Enviroment) שבין היתר יודעת לייעד ולהקצות משאבי שרת לכל חשבון, באופן כזה שלא יווצר מצב האטה והפרעה לפעילות חשבונות אחרים המתארחים על השרת. כך האתר שלכם נשאר תמיד באוויר, ולא קורס כמעט בשום מצב.

  3. מגדילים את יעילותן של חברות אחסון האתרים – לא צריך להבין יותר מדי בתחום אחסון האתרים כדי לדעת שחברת אחסון אתרים טובה היא לא כזו המתעסקת כל היום בפתרון בעיות ניצול משאבים בשרת ובתיקון פריצות אבטחה אליו, אלא כזו המסוגלת להתרכז בגיבוש פתרונות אחסון מתאימים, להעניק שירות מיטיבי ולתמוך בחשבונות השונים שהיא מנהלת ובצרכים של כל אחד מהם. הכלים הטכנולוגיים של CloudLinux מאפשרים לכל חברת אחסון המתשמשת בהם לעשות, מאחר והם פועלםי באופן אוטמטי למניעת הבעיות השונות שצויינו כאן, ומשחררים את העוסקים במלאכת האחסון להעמדת שירות נכון ומיטבי.

  4. מחזקים את הקרנל ומונעים את נפילת אתרכם – כפי שכבר אמרנו כאן קודם כל, קריסת השרת המביאה את ירידת האתר שלכם מן האוויר לזמן מה, היא ללא ספק מהדברים המתסכלים שבעלי אתרים צריכים להתמודד איתם. אך הטכנולגיה של CloudLinux מונעת את הישנות הבעיה הזו, לא רק בזכות היכולת שלה להקצות נכונה משאבים לכל חשבון בשרת, אלא גם בזכות כך שהיא מאפשרת למערכת לבצע עדכוני אבטחה בקרנל מבלי הצורך לאתחל מחדש את השרת, בזכות Kernel Care עליו סיפרנו לכם קודם לכן.

  5. מאפשרים לכם לבחור באיזו גרסת PHP תעבדו – עוד אחד מהיתרונות שמספקת טכנולוגיית CloudLinux בשרת שבו אתם מאחסנים את אתרכם, היא גמישות גדולה יותר עבורכם בבחירת גרסת ה-PHP שבה אתם משתמשים באתרכם. בעזרת השילוב בין מערכת הניהול cPanel ל-CloudLinux אתם מקבלים את האפשרות להגדיר לעצמכם, ללא תלות בחשבונות המשתמשים האחרים, מהי גרסת ה-PHP שתשרת את אתרכם.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

שנה גודל גופן