מאמרים - אחסון אתרים - דרופל

אחסון אתרים Drupal

דרופל נחשבת לעיתים לילד הרע של מערכות ניהול התוכן, אך למרות שמדובר במערכת מעט יותר סבוכה מג’ומלה או וורדפרס, מדובר גם במערכת העוצמתית ביותר עבור מפתחים מתקדמים, והיא גם נחשבת לבטוחה ביותר מבין שלושת המערכות המוכרות (ג’ומלה, דרופל ו – וורדפרס).

  • 1.
  • דרופל היא מערכת ותיקה יחסית אשר רצה על שרתי חלונות, שרתי לינוקס , וגם שרתי Nginx המשמשים בעיקר ברוסיה. מכיוון שדרופל עצמה דורשת גרסאות ספציפיות ביותר של מסד הנתונים ,MySQL ושפת הפיתוח PHP , רצוי מאוד להשתמש בשרת לינוקס ולקבל מחברת האחסון את הגרסאות הספציפיות שרצות על השרת על מנת לוודא שהן לא ישנות

  • 2.
  • מכיוון שדרופל נחשבת למערכת מתקדמת יחסית, הרי שרוב חברות אחסון האתרים הישראליות שמציעות חבילות ייעודיות לאחסון אתרי דרופל, עושות זאת במסגרת שרתי VPS. אלו שרתים המיועדים בדרך כלל לאתרי דרופל גמישים במיוחד, והמשתמש אחראי לכל ההגדרות השונות של השרת. לפיכך, רצוי להתאים את חבילת האחסון שבוחרים לידע הטכני של המשתמש.

  • 3.
  • חברות אחסון אתרים המציעות אירוח אתרים שיתופי הן למעשה רוב חברות האחסון : האתר של הלקוח יושב באותו שרת עם אתרים רבים אחרים, והמשאבים של השרת מתחלקים בין כל האתרים לפי הצורך. המשמעות היא שאם אחד האתרים משתמש ביותר מדי משאבים, האתרים האחרים עלולים לסבול מירידה בביצועים.

  • 4.
  • למרות שבאופן תיאורטי, אין מניעה מלהריץ את דרופל 7 ומעלה על שרת שיתופי, דיווחים רבים ברשת מספרים על ביצועיים איטיים יחסית וצורך לבצע מספר שינויים במערכת או להתקין תוכנת שרת בשם Boost אשר מאחסנת עמודים שכבר עובדו בשרת הלינוקס קודם לכן. מי שמתעקש על התקנת דרופל על שרת שיתופי, מוטב שייקרא לפחות מדריך אחת שכזה.

מאמרים נוספים

אחסון ג’ומלה

ג’ומלה (Joomla) הינה מערכת לניהול תוכן בקוד פתוח הכתובה בשפת PHP ועושה שימוש במסד נתונים MySQL. בשנים האחרונות, ג’ומלה הצליחה למצב את עצמה כאלטרנטיבה משמעותית למערכות ניהול תוכן אחרות כגון דרופל, וזאת באמצעות מערכת גמישה מאוד ליצירת תפריטים וקטגוריות באתר. תכונות אלו מאפשרות לבנות אתרים עם מבנה היררכי מורכב יחסית בלי ידע מוקדם בתכנות. בין השימושים לאתרי ג’ומלה ניתן למצוא לדוגמא פורטלים, אתרי תדמית, מאגרי מידע מקצועיים וכו’.

קרא עוד
אחסון וורדפרס

וורדפרס (WordPress) הינה מערכת לניהול אתרי אינטרנט הכתובה בשפת PHP, משתמשת במסד נתונים MySQL ועובדת במיטבה על שרתי לינוקס. לואוקהוסט אחסון אתרים מספקת אחסון אתרי וורדפרס על שרתים בישראל ובארצות הברית לאלפי אתרי אינטרנט ישראלים. אנו מתמחים באחסון אתרי וורדפרס ויודעים לתת מענה לאתרים בכל גודל, החל מחבילות אחסון שיתופי ועד מערכות מרובות שרתים לאחסון אתרי וורדפרס גדולים במיוחד.

קרא עוד
אחסון מג׳נטו

מג'נטו היא מערכת מסחר אלקטרוני מתקדמת מאוד מבוססת קוד פתוח. המערכת נכתבה ב-PHP ויצא לעולם במרץ 2008. מעבר להיותה מערכת מסחר, ניתן להתקין למערכת תוספים רבים, תבניות להתאמה אישית, מערכת ניהול תוכן גמישה מאוד, שלל כלים לקידום אתרים, אפשרויות סליקה מתקדמות.

קרא עוד