מאמרים - אחסון אתרים - מדריכים

השבתת wp-cron.php והחלפתו בcron מתוזמן במערכת WordPress

מערכת וורדפרס משתמשת בקובץ הנקרא wp-cron.php כעבודה מתוזמנת או משימה מתוזמנת (cron job) וירטואלית, על מנת להפוך דברים כמו פרסום הודעות מתוזמנות, בדיקת תוסף או עדכוני נושא, שליחת הודעות דוא"ל ועוד.

כברירת מחדל, וורדפרס מתוכננת לקרוא ל wp-cron.php בכל פעם שמישהו מבקר באתר הWordPress שלך. wp-cron.php קיים, כדי בעצם לשאול "האם זה הזמן לעשות משהו?".

באתרים עם תעבורה נמוכה זה בסדר גמור, אבל כאשר מספר המבקרים גדל, לקרוא לבדק המשימות פעמים רבות יכול להיות מאוד לא יעיל ולהוביל לבעיות בשימוש במשאבים עבור השרת, וכן להפוך את האתר שלך לאיטי יותר.

השבת את התנהגות ברירת המחדל של wp-cron.php

אנחנו יכולים בקלות להגיד לוורדפרס לתת לנו להתמודד עם ביצוע wp-cron.php בעזרת קובץ הנקרא - wp-config.php

 1. פתח את הקובץ wp-config.php עם 'עורך הקוד' של מנהל הקבצים של cPanel.
  הוסף את השורה המסומנת באדום:

  /** The Database Collate type. Don't change this if in doubt. */
  define('DB_COLLATE', '');

  define('DISABLE_WP_CRON', 'true');

 2. עבור לחלק התחתון של ההגדרות ב- wp-config.php מתחת ל'datbase settings', בדרך כלל בסביבות שורה 37.
 3. לחץ 'שמור'.

עכשיו WordPress לא יפעיל באופן אוטומטי את wp-cron.php בכל פעם שמבקר חדש נכנס לאתרך.

הגדרת עבודה מתוזמנת ידנית עבור wp-cron.php

אנחנו לא רוצים להשאיר את וורדפרס ללא יכולת לבצע משימות אוטומטיות שייתכן שיהיה על המערכת לעשות. אבל לפחות עכשיו, כאשר הסקריפט לא מופעל עבור כל מבקר שנכנס, אנחנו יכולים להיות עם שליטה רבה יותר על אילו משימות יתרחשו.

 

עבור רוב המשתמשים ב- WordPress לתת לסקריפט wp-cron.php לרוץ כל 6 שעות זה בסדר. זה יהיה רק 4 ריצות של הסקריפט ביום, לעומת אולי מאות, או אפילו אלפים אם היה לך הרבה תנועה באתר באותו יום.

 1. התחבר לcPanel.כיצד?
 2. תחת סעיף 'מתקדם', לחץ על 'משימות מתוזמנות'.
  cron jobs cpanel
 3. בחר 'פעם בשעה' מתוך תפריט נפתח הנקרא 'הגדרות נפוצות'
  cpanel
 4. כעת בחר 'כל שש שעות' מהתפריט הנפתח הנקרא 'שעה'.
 5. לבסוף נמלא את הפקודה הבאה כדי להפעיל את המשימה המתוזמנת שלנו ונלחץ על 'הוסף משימה מתוזמנת חדשה'.

  cd /home/userna5/public_html; php -q wp-cron.php


  כאשר userna5 זהו שם המשתמש כפי שמופיע בcPanel.
  זכור שהנתיב / home / userna5 / public_html יהיה עבור הדומיין הראשי בחבילת האחסון, אם אתה משתמש בדומיין addon או אם WordPress מותקן בספריית משנה, תעדכן את הנתיב בהתאם.
 6. אתה אמור לראות שהמשימה המתוזמנת החדשה שלך נוספה בהצלחה.


עכשיו אתר ה- WordPress שלך יריץ בבטחה משימות מתוזמנות באמצעות סקריפט wp-cron.php, אבל רק במרווחי זמן קבועים.

מאמרים נוספים

אחסון ג’ומלה

ג’ומלה (Joomla) הינה מערכת לניהול תוכן בקוד פתוח הכתובה בשפת PHP ועושה שימוש במסד נתונים MySQL. בשנים האחרונות, ג’ומלה הצליחה למצב את עצמה כאלטרנטיבה משמעותית למערכות ניהול תוכן אחרות כגון דרופל, וזאת באמצעות מערכת גמישה מאוד ליצירת תפריטים וקטגוריות באתר. תכונות אלו מאפשרות לבנות אתרים עם מבנה היררכי מורכב יחסית בלי ידע מוקדם בתכנות. בין השימושים לאתרי ג’ומלה ניתן למצוא לדוגמא פורטלים, אתרי תדמית, מאגרי מידע מקצועיים וכו’.

קרא עוד
אחסון וורדפרס

וורדפרס (WordPress) הינה מערכת לניהול אתרי אינטרנט הכתובה בשפת PHP, משתמשת במסד נתונים MySQL ועובדת במיטבה על שרתי לינוקס. לואוקהוסט אחסון אתרים מספקת אחסון אתרי וורדפרס על שרתים בישראל ובארצות הברית לאלפי אתרי אינטרנט ישראלים. אנו מתמחים באחסון אתרי וורדפרס ויודעים לתת מענה לאתרים בכל גודל, החל מחבילות אחסון שיתופי ועד מערכות מרובות שרתים לאחסון אתרי וורדפרס גדולים במיוחד.

קרא עוד
אחסון Drupal

דרופל היא מערכת ותיקה יחסית אשר רצה על שרתי חלונות, שרתי לינוקס , וגם שרתי Nginx המשמשים בעיקר ברוסיה. מכיוון שדרופל עצמה דורשת גרסאות ספציפיות ביותר של מסד הנתונים ,MySQL ושפת הפיתוח PHP , רצוי מאוד להשתמש בשרת לינוקס ולקבל מחברת האחסון את הגרסאות הספציפיות שרצות על השרת על מנת לוודא שהן לא ישנות

קרא עוד